Efektivní mikroogranizmy web

Obilí a zpracované produkty patří mezi naše základní potraviny. Ne všichni lidé ale snesou chléb, pečivo, müsli atd. Mohou za to tzv. antinutriční látky v obilovinách jako lepek, lektiny a kyselina fytová. Naši předkové a mnoho domorodých národů ještě instinktivně využívali namáčení, klíčení a fermentaci ke snížení obsahu antinutričních látek, což přispívá k lepší stravitelnosti obilí.

K pečení chleba potřebujete kvásek. Těsto kyne pouze pomocí mikroorganizmů. Jejich metabolity zlepšují chuť a nutriční obsah chleba. V závislosti na tom, jaký chléb chcete péct, mohou původní efektivní mikroorganizmy (EM1) doplnit nebo dokonce zcela převzít úkoly kvásku. Zjistilo to již mnoho pečících hospodyněk a dlouholetých EM fajnšmekrů.

Trápí vás tvrdé a popraskané paty? Suchá a tvrdá kůže na patách, drobné prasklinky. Pokožka, která může až nažloutlá. Je to více než jen kosmetický problém. Takto postižené paty často bolí a mohou i nepříjemně zapáchat.

V neděli 5.11. 2023 ve 20.00 proběhl EM webinář na téma čistá a zdravá domácnost 🏠🚽🛁🛌. Toto je jeho záznam. Dozvíte se, jak používat EMa ze svého fermentovacího soudku v domácnosti od předsíně po ložnici a někdo občas bydlí i v autě 🚗🚐🚛🚜, protože často řídí, tak i auto do tohoto tématu zahrneme. A nesmíme zapomenout na čistotu pelíšků domácích mazlů a mazlíčků 🐕🐈🐩🐇🐁🐉. Zároveň představím hotové produkty s EM – všechny druhy čistících prostředků, prostředky pro osvěžení vzduchu i na EM keramiku přijde slovo.

1. EM konference Kdy: sobota a neděle 13.-14.4.2024 Kde: Kongresový sál, hotel Olšanka, Praha 3, Táboritská 23/1000 13000 Vstupné na jeden den: 420,-Kč Vstupné na oba dny: 590,-Kč Přednášky se zahraničními hosty budou probíhat ve francouzštině, polštině a angličtině – všechny budou tlumočeny do českého jazyka Během celé konference budou mít účastníci příležitost zapojit se do praktických činností souvisejících s EM, navštívit informační stánky a navázat kontakty s odborníky v oboru. Cílem této dvoudenní akce je poskytnout ekologicky smýšlejícím lidem znalosti a nástroje, které jim umožní začlenit účinné mikroorganizmy do každodenního života a zasloužit se tak o udržitelnost a zdraví našeho životního prostředí.

Veškerá strava pro zvířata je v přírodě přirozeně osídlena mikroorganizmy. U kupovaného krmiva pro domácí zvířata tomu tak obvykle není, protože je průmyslově zpracováno. Komerční krmivo je navíc často kontaminováno škodlivými mikroorganizmy. Použití EM pro obohacování kupovaného krmiva má tedy velké opodstatnění.

Několika stránkový katalog obsahuje produkty ze čtyř oblastí – domácnost, zdraví, krása a zahrada. U každého produktu najdete krátký popis, jeho složení a obsah dostupného balení.

Na večerních webinářích se dozvíte vždy něco nového o efektivních mikroorganizmech. Pokaždé se zaměříme na jedno téma (např. domácnost, zahrada, zvířata domácí, zvířata hospodářská, zdraví člověka…). Téma vyhlásím včas. Vždy si připravím něco k teorii a něco k praxi. Občas bude vysílání i formou virtuální dílny. Budete si moci se mnou vyzkoušet recepty. Ukážu také novinky na webové stránce a kde najít prezentované recepty a další informace. Zodpovím vaše dotazy.

Mořskou vodu z Tichého oceánu u Okinawy pro výrobu EM-X Gold soli lze těžit pouze krátkou dobu během jarního přílivu za úplňku. V této době se vodní vrstvy moře mísí a čerstvá hluboká voda přichází na vrchol. 

Keramika EM nebo také keramika EM-X je speciální keramika, která je vyrobena z EM-fermentované hlíny, do které je také přidáno EM-X Gold. EM-X gold jsou tzv. metabiotika - jsou to produkty probiotik- to je to, co nám lidem je prospěšné, přesně to, co chceme, aby vyráběly naše probiotika ve střevech.

Úprava vody pro koupele a v domácích bazénech. Veškerou vodu, včetně pramenité, minerální a podzemní vody, jako je voda z kohoutku a balená voda, je možné oživit efektivními mikroorganizmy.

8.srpen je Mezinárodní den házení Bokashi koulí První Mezinárodní Bokashi den se konal 8. srpna 2009 v provincii Penang. Záměrem bylo vhodit …

Jednoduché třídění a kompostování organického odpadu z domácností je možné! Nakládání s domovním odpadem je mnohem jednodušší, pokud máte vhodné nádoby na …

EM pro péči o psy Efektivní mikroorganizmy našly široké uplatnění v chovu psů. To platí jak pro použití ve výživě, tak pro péči …

Je možné pozitivně ovlivnit imunitu včel a jejich prostředí? Již není žádným tajemstvím, že produkty obsahující EM® mají významný vliv na kondici …

EM-X Gold versus EMIKOSAN aneb Střevo dobré, všechno dobré EMIKOSAN a EM-X Gold jsou fermentované doplňky stravy, které mohou přispět k větší …

Jak bojovat proti škůdcům a chorobám rostlin bez použití chemikálií? V důsledku působení chemických přípravků na ochranu rostlin hynou nejen škůdci, ale …