Efektivní mikroogranizmy web

EM pro péči o psy

Efektivní mikroorganizmy našly široké uplatnění v chovu psů. To platí jak pro použití ve výživě, tak pro péči o hygienu zvířat a jejich prostředí.

EM Probiotika lze použít jako probiotický doplněk v každodenní stravě psa. Může být podáván přímo do úst, jako přídavek do vody nebo jídla. Zvláštní pozornost by měla být věnována pravidelnému užívání EM Probiotika, protože pravidelné užívání poskytuje ty nejlepší výsledky.

EM Probiotika se používá v dávkách 5 ml neředěného přípravku pro dospělé psy (malá a střední plemena), 10-15 ml  /velká plemena) injekční stříkačkou přímo do tlamy. 

Štěňata by měla dostat kapku EM Probiotika do tlamy ihned po narození. Dávky systematicky zvyšujeme – 6ti týdenní štěňata dostávají 1 ml, 3 měsíční štěňata 2 ml, ve věku 6 měsíců dosahujeme dávky 5 ml. Zvířata, která pijí EM od narození, si na jeho kyselou chuť zvyknou a stane se pro ně velkou lahůdkou! Jako doplněk stravy můžeme použít ještě EM Bokashi Probiotika, v množství 1-2 čajové lžičky denně.

K péči o srst psů používáme EM tuhé nebo tekuté mýdlo místo drahých “specializovaných” mýdel a šamponů. Používáním EM mýdla snižujeme výskyt kožních onemocnění, mykóz a všech druhů podráždění. Kromě toho lze 10% roztok EM Probiotik použít pro každodenní péči, ke sprejování srsti při česání.
Tím, že omezíte používání chemických dezinfekčních prostředků, výrazně ovlivníte zdraví a kondici dospělých psů a zejména štěňat.

Pro hygienu kotců a postelí můžeme použít 10% roztok EM Probiotik nebo EM Bílé osvěžení (nezanechává hnědé stopy). Díky tomu zachováme v místě pobytu psů vždy příjemnou vůni a omezíme i rozvoj roztočů. 

Více o EM produktech a dalších domácích zvířatech se dočtete ve článku EM a krmivo pro domácí zvířata.