Efektivní mikroogranizmy web

Péče o chodidla s EM nejen v zimě

Vážení a je tu po delší době jeden praktický tip jako předzvět blížícího se prosincového webináře na téma zdraví. Začneme u nohou, které v zimě často trpí. Chodidla jsou zapařená v zimní obuvi, která navíc nemusí úplně vábně vonět. 

Trápí vás popraskané paty? Máte suchou a tvrdou kůže na patách, drobné prasklinky? Pokožku, která může být až nažloutlá? Je to více než jen kosmetický problém. Takto postižené paty často bolí a mohou i nepříjemně zapáchat. 

Můžete to změnit s EM

Konkrétně s EM Super Cera C keramickým práškem. Dejte jednou za dva měsíce do každé boty špetku keramického prášku (rozprašte po celé ploše vložky boty). Plísně a houby se přestanou množit, zmizí nevábný puch. To je péče o botu, sekundárně o chodidlo.

Lázeň pro chodidla s Bokashi 

Připravte si také jednou týdně lázeň pro nohy v bokashi (má také protiplísňový účinek – EM bokashi startovač kompostu v balení po 2kg či 10kg). Jak na to? 4-5 hrstí bokashi do džberu s teplou vodou (teplejší než je teplota těla) a namočte nohy na 15 minut. Pokud máte větší problém, opakujte 1x za 3 dny zpočátku, poté přejděte na týdenní režim. 

Lázeň pro chodidla s EM

Pokud máte ztvrdlou pokožku na patě, praská a je to bolestivé, připravte si koupel nohou s EMa v poměru 5:1. Kdo nemá své EMa ze soudku, může použít EM probiotika pro zvířata nebo EM Bílé osvěžení (White Refresh). EM pomáhají změkčit ztvrdlou pokožku a stimulují její regeneraci. 

A dalších mnoho tipů dostanete na webináři 1. prosincovou neděli  3.12. ve 20:00. Už se těším, až vám to všechno řeknu. Péče o tělo s EM v zimě je tak boží!