Efektivní mikroogranizmy web

Jak bojovat proti škůdcům a chorobám rostlin bez použití chemikálií?

V důsledku působení chemických přípravků na ochranu rostlin hynou nejen škůdci, ale i užitečný hmyz, což vede k narušení biologické rovnováhy. Tyto přípravky mohou být toxické i pro člověka. Jak tedy bojovat proti škůdcům a chorobám rostlin bez použití chemikálií?

Zdroje infekce je nutné průběžně ničit . Pravidelná kontrola rostlin ve vaší zahradě, abyste objevili a odstranili malá stanoviště škůdců nebo chorob, hodně pomůže. Postiženou část rostliny je nutné odtrhnout a spálit nebo zakopat hluboko do země. Napadené rostliny se nesmí kompostovat .

Pro omezení výskytu chorob rostlin je vhodné používat biologické prostředky vyrobené z přírodních produktů, které nepříznivě neovlivňují životní prostředí.

EM5 - mikrobiologický přípravek pro posílení odolnosti rostlin a odpuzování škůdců

EM 5 je mikrobiologický přípravek k posílení odolnosti rostlin a odpuzování škůdců. Obsahuje EM®, které podporují přirozené ochranné mechanismy rostlin, a také fermentované rostlinné extrakty, které zvyšují účinnost přípravku.

Účinek produktu je založen na omezení aktivity rostlinných patogenů tím, že se kolonizuje (osídlí) prostředí zahrady (sadu apod.) mikroflórou, která nemocem rostlin konkuruje. Přípravek navíc zlepšuje výživu rostlin posílením jejich přirozené odolnosti. Doplňkovým prvkem jsou přírodní extrakty allicinu a kapsaicinu, které odpuzují škůdce.

Přípravek je vhodné použít v obdobích předcházejících výskytu rostlinných patogenů nebo ve vegetačním období pro posílení rostlin.

https://efektivnimikroorganizmy.cz/uncategorized/em-5-mikrobiologicky-pripravek-pro-posileni-odolnosti-rostlin-a-odpuzovani-skudcu/

Použití:

Zahrada:

Postřik: 1% roztok (1:100), např. 10 ml na 1 litr vody

Zálivka: 0,5 % (1:200), např. 5 ml na 1 litr vody

Postřik plodin:

od 2 l do 5 l EM – 5 v minimálně 400 litrech vody

Zalévání nebo hnojení:

0,5% roztok do blízkosti kořenového systému, postřik lze opakovat každých 7 dní.

Složení:

voda, třtinová melasa, Effective EM® Microorganisms (bakterie mléčného kvašení, fotosyntetické bakterie, kvasinky, aktinomycety), EMX Gold ® Antioxidanty, česnek, chilli paprička, jablečný ocet, alkohol

Neobsahuje geneticky modifikované (GMO) složky.