Efektivní mikroogranizmy web

'Uprava vody pomocí EM

Veškerou vodu, včetně pramenité, minerální a podzemní vody, jako je voda z kohoutku a balená voda, je možné oživit efektivními  mikroorganizmy. Voda hraje důležitou roli i v životě samotných efektivních mikroorganizmů, neboť obsahují plazmatickou vodu.  

Efektivní mikroorganizmy mohou zlepšit vodu následujícími způsoby:

  • EM v kapalném roztoku metabolizují částice, jako jsou nečistoty, organické sloučeniny a toxiny ve vodě, a díky nim ji projasňují.
  • EM přicházejí do kontaktu s dalšími drobnými mikroorganizmy ve vodě a harmonizují jejich soužití. Mohou vodu oživit a zlepšit její kvalitu v podobě EM keramiky jako trubky nebo prstence, které jsou ve vodě v podobě keramických kroužků nebo keramiky Kagen.  Voda s informacemi z EM keramiky se nazývá “EM keramická voda”.

 

Tam, kde je voda čistá a má přirozeně dobrou kvalitu, není použití EM nebo EM keramiky nutné.

Úprava vody pro koupele ve vaně

Přidejte 1/2 až 2/3 l EM na vanu.  Vodu neohřívejte nad 38 °C. Kromě toho přidejte do vody keramickou destičku Kagen určenou pro koupele. 

Současně s EM nepoužívejte mýdlové (alkalické) přísady do koupele, koupelovou sůl ani éterické oleje.

Taková koupel podporuje zdravé mikrobiální osídlení pokožky, čistí ji a revitalizuje. Neutralizuje zbytky kosmetických přípravků, regeneruje kožní poruchy, reguluje odolnost proti kožním škodlivým bakteriím a omezuje svědění a ekzémy.

Po ukončení koupele se už nesprchujte. 

Úprava vody v zahradních bazénech

Vyčistěte bazén pomocí 20 ml EM na 1l vody. Při prvním napouštění vody do bazénu nechte vodu proudit přes EM keramiku. Do filtračního systému umístěte přibližně 4 sáčky EM keramických kroužků (přibližně 120 kusů) nebo několik velkých EM keramických kroužků. Keramiku dejte do propustného sáčku (šedé keramické kroužky) nebo uvázanou na provázcích (velké trubky), pokud možno v oblasti proudění vody. Pokud se do vody dostanou organické látky, jako je kůže a opalovací krém: přidejte 50 ml EM na 10 m³ vody. 

Nedávejte EM příliš často, protože nadbytek melasy podporuje růst řas. Pokud si ale budete chtít dopřát, můžete místo EM přidávat produkt EM White Refresh, který obsahuje EM ale neobsahuje melasu. Potřeba přidávat EM závisí na okolnostech a teplotách.

Stabilizuje vodu, čistí ji, zlepšuje kvalitu vody, snižuje růst řas, potřebu chemikálií a nutnost čištění.

Produkty vhodné pro úpravu vody